Україна повинна вести повну і безстрокову заборону на імпорт електричної енергії з Росії і Білорусі.
«Імпорт струму з Білорусії та Росії вдарив по кому? По українській енергетиці, по українським енергетикам, по українським тепловим атомним і іншим електростанціям. Від влади вимагаємо, щоб не тільки до 1 жовтня заборонили імпорт струму з Росії і Білорусі, а в принципі це було повністю зроблено», - повідомив нардеп.
Наливайченко наголосив, що робота Білоруської АЕС, на якій нещодавно трапилася чергова аварія, є прямою загрозою національній безпеці України.
«Вона залишається величезною проблемою і ми вважаємо це величезною загрозою національній безпеці України», - наголосив Наливайченко.
Нагадаємо, з січня по травень 2021 року Україна імпортувала з Росії та Білорусі 700 млн кВт годин на суму понад 1 млрд грн.
Майно грає роль: ПФУ назвав 5 підстав для скасування субсидії
Не субсидія і не пільги: українцям нарахують допомогу на оплату комуналки
До школи у суботу: дітлахам впровадили 6-денний навчальний тиждень
Останні копійки відберуть: Ощадбанк змінив правила зняття готівки для пенсіонерів
26 травня НКРЕКП погодилася обмежити імпорт лише на 4 місяці до 1 жовтня 2021 року.
Тимчасове рішення комісії розкритикували народні депутати, вимагаючи повної заборони. Також за повну заборону імпорту виступило Міненерго.