Іноді нам доводиться лягати спати пізно вночі, можливо, це ніяк не впливає на організм загалом... проте, якщо це відбувається систематично, тоді надалі на нас чекають проблеми — і психологічне здоров'я страждає на одне з перших.
Про це повідомляє HuffPost.
У недавньому дослідженні, опублікованому в журналі Psychiatry Research, проаналізували дані про сон і здоров'я 73 888 людей із Великобританії. Виявилося, що ті, хто регулярно лягав спати після 1 ночі, частіше страждали на психічні розлади, зокрема депресії та тривожності, порівняно з тими, хто відходив до сну до півночі.
Вчені пояснюють, що якщо людина засинає ближче до першої години ночі, то прокидається лише через кілька годин після світанку.
Безкоштовні продуктові набори для пенсіонерів: хто та як може отримати
Мобілізовують навіть заброньованих: юрист пояснила причини
Гороскоп на сьогодні 3 квітня: чому четвер стане справжнім випробуванням
Залишиться тільки жебракувати: від України вимагають підвищення тарифів
Але для нашого організму важливо вчасно отримувати потужні сигнали про настання дня у вигляді ранкового сонячного світла. Відсутність чи нечіткість таких сигналів може порушувати природні біологічні ритми, що негативно позначається на мозку.
Крім того, нічна активність часто пов'язана з імпульсною та дезадаптивною поведінкою.
"У мозку є механізми, що регулюють поведінку, імпульсивність і гальмування... Якщо ви не спите достатньо і лягаєте пізно, ці механізми зазвичай знижуються, що може спричинити проблеми з психічним здоров'ям", - зазначає доцент психіатрії Піттсбурзького. університету Метью Лерер.
Нагадаємо, зуби можна полікувати безкоштовно, якщо цінник менше 24 952 грн: Кабмін розширив перелік послуг
Як повідомляв "Знай.uа", на Україну насувається епічна магнітна буря: триватиме 5 днів
Знай.uа писав, випадання волосся - не вирок: 7 способів подолати його