Виховання дітей – це непроста справа, яка вимагає від батьків особливих зусиль, терпіння та мудрості. Кожен з нас прагне створити для своєї дитини найкращі умови, оточити її любов'ю та турботою. Однак іноді виникають ситуації, коли навіть найуважніші та найдосвідченіші батьки відчувають, що їм потрібна професійна допомога... точніше не їм, а їхнім дітям.
Можливо настав час розглянути необхідність звернення до дитячого психолога. Але як зрозуміти, що саме шукати допомоги фахівця? Існує ціла низка ознак, які можуть свідчити, що дитині необхідна психологічна підтримка.
Насамперед, слід звернути увагу до зміни у поведінці дитини. Якщо ваша зазвичай спокійна і врівноважена дитина раптом стає дратівливою, агресивною або, навпаки, замикається в собі або показує надмірну активність, особливо якщо вона не властива дитині.
Крім того, ваша дитина може страждати через порушення сну та апетиту, погано засипати, прокидатися вночі. Це стосується і різких змін в апетиті.
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонус
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
"Ощадбанк" блокує пенсійні картки: хто може втратити останні копійки
Звичайно ж, варто придивитися до того, як навчається ваша дитина - чи є в неї проблеми в школі, чи вона втрачає інтерес до навчання.
Важливо не забувати і ті моменти, коли ваша дитина постійно чогось боїться, має панічні атаки або зайво тривожиться з приводу звичайних речей. Низька самооцінка - дуже важливий показник того, чи потрібна допомога дитині, як і проблеми у спілкуванні з однолітками, "селфхарм" та зловживання алкоголем, сигаретами тощо.
Нагадаємо, спека не завадить: як заснути навіть у найспекотніші ночі
Як повідомляв "Знай.ua", стрес не дає жити: 10 способів швидко його зняти
Знай.ua писав, коли страх паралізує: ефективний метод, який допоможе заспокоїтися за кілька хвилин