Після підвищення тарифів на електроенергію використання побутових приладів стало коштувати українцям суттєво дорожче. Навіть прання у пральній машині тепер потребує більш уважного підходу до економії.
З 1 червня 2024 року тариф на електроенергію в Україні становить 4,32 грн/кВт. Середньостатистична пральна машина за годину роботи споживає від 0,8 до 1,5 кВт електроенергії та 35-60 літрів води. Якщо використовувати пральну 2-3 рази на тиждень по 3 години при споживанні 1,5 кВт, то через тиждень витрати на електроенергію становитимуть приблизно 13,5 кВт. Це 54 кВт на місяць, що у грошовому еквіваленті становить близько 235 гривень за новим тарифом.
Щоб зменшити витрати на електроенергію, слід дотримуватись кількох простих правил:
Не перевантажуйте пральну машину . Переповнення барабана призведе до неякісного прання, і вам доведеться прати речі повторно, що збільшує витрати на електроенергію та воду.
Хочеш яєчню - плати 235 грн: супермаркети оновили ціни на гречку, олію, хліб і яйця
Повістка змусить йти до ТЦК, а не у суд: в ухилянтів відібрали останню лазівку
Банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому
"Нафтогаз" дав час до 5 грудня: що має зробити кожен власник газових приладів
Використовуйте економічні програми прання . Вибирайте програми, які передбачають менше споживання води та електроенергії.
Стирайте при низьких температурах . Навіть перехід із 40 на 30 градусів може дати 38% економії електроенергії.
Не використовуйте багато миючого засобу . Надмірна кількість порошку може вимагати додаткового промивання, що також збільшує витрату.
Ще один ефективний спосіб заощадити – це встановлення двозонного лічильника електроенергії. Прання у період з 23:00 до 07:00, коли діє "нічний тариф", дозволить знизити витрати на електроенергію на 50%.
Нагадаємо, Відключення - не привід бути пом'ятим: як вирівняти одяг, якщо неможливо увімкнути праску
Раніше ми розповідали про 10 простих порад, які дозволять знизити платіжки за воду
Також перегрів ноутбука може розорити: як врятуватися від популярної проблеми.