Разом з кандидатом біологічних наук Оленою Лівінською ми розповімо про п'ять українських автентичних продуктів, які стоять в одному ряду зі світовими "суперфудами" за своїми корисними властивостями та поживною цінністю.

На відміну від інших категорій, таких як "органічні продукти", термін "суперфуди" не має чіткого наукового визначення та скоріше є маркетинговим поняттям.

Однак він став загальноприйнятим для позначення продуктів, багатих на поживні та корисні речовини.

Часто "суперфудами" вважаються екзотичні продукти, такі як ягоди годжі або насіння чиа. Але українська кухня теж може похвалитися безліччю продуктів, здатних здивувати своїм смаком та поживною цінністю.

Чоловік та жінка їдять

Популярні новини зараз

"Сюрприз" під ялинку: з 1 січня подорожчають одразу три комунальні послуги

Українцям дали шанс збільшити "Тисячу Зеленського" ще на 100 грн: як отримати бонус

Банки припинили прийом купюр у 50 та 100 доларів: що відбувається і чому

Приготуйте документи: нові правила ідентифікації для пенсіонерів

Показати ще

1. Гречка

Це зерно багате на білок, повільні вуглеводи, клітковину і вітаміни групи В. Воно також містить мідь, залізо, магній, марганець, фосфор, селен і цинк. Гречана каша – не просто смачна страва, а й справжнє джерело поживних речовин.

Гречка / фото: Pixabay

2. Буряк

Цей коренеплід багатий на повільні вуглеводи, клітковину, фолієву кислоту і марганець. Буряк містить нітратні сполуки, які допомагають знижувати тиск, а беталаїни мають протизапальні властивості. Борщі, салати і навіть буряковий квас – відмінні способи включити буряки до раціону.

Буряк / фото: Pixabay

3. Гарбуз

Помаранчеве диво багате на вітамін А, вітамін С і калій. Гарбузове насіння містить білок, ненасичені жирні кислоти, залізо, магній, марганець, фосфор і цинк. Гарбуз універсальний у використанні – його можна приготувати у вигляді супів, салатів, випічки та напоїв.

Гарбуз / фото: Pixabay

4. Квашена капуста

Цей продукт багатий на вітамін С, вітамін К і молочнокислі бактерії. Заквашування капусти збагачує її коротколанцюжковими жирними кислотами та вітамінами групи В. Квашена капуста – відмінний вибір для салатів та додавання до борщу.

Капуста / фото: Pixabay

5. Волоські горіхи

Ці горіхи багаті на білок, клітковину, поліненасичені жирні кислоти, фолієву кислоту, вітаміни В1 і В6, залізо, магній, марганець, фосфор і цинк. Вони корисні для серцево-судинної системи і можуть бути додані в салати, соуси та десерти.

Волоські горіхи / фото: Pixabay

Здорове та поживне харчування може бути доступним і смачним. Ці продукти не лише збагачують наш раціон, а й сприяють підтримці здоров'я.

Нагадаємо, король мавп або дегустатор собачого корму: найдивовижніші професії у світі, про які ви ніколи не чули

Раніше ми писали про те, що ціни на продукти "проб'ють стелю" вже найближчим часом: українцям радять запасатися готуватися

Крім того, Знай.ua повідомляв, до абачки в клярі "зайдуть" краще, ніж літній шашлик: рецепт, який хотіли б знати багато хто